Bu Yaz Köpeğiniz Sağlıklı ve Mutlu Olsun!

Yaz geldi! Güneş iyi, parlıyor, tüylü Şapşalınıza yaz maceraları için vakit ayırmak adına yılın mükemmel zamanı. Akıllı telefon ve TV’nin yerini temiz hava alsın ve egzersiz yapın. 🙂

Ancak bu güneşli günlerin heyecanı üzerimizde olsa da, bunun sevgili evcil hayvanlarınız için yarattığı tehlikeyi de bilmeniz önemli bir noktadır.

Köpeklerinizi serin tutun: Güneşli havalarda köpekler dışarıda daha değerli oyun zamanlarının tadını çıkarabilir ve sıcak olsa da eğlenmeyi bırakmazlar. Bu nedenle, oyun süresi bittiğinde bol miktarda su içtiklerinden emin olmanız çok önemlidir. Su kaplarını düzenli olarak tatlı suyla doldurun ve belki de bahçedeki koşularından sonra soğumasına yardımcı olmak için birkaç buz küpü koyun. Köpeğinizin 10 dakikalık bir koşudan sonra nefes nefese olduğunu fark ederseniz, suyunu içtiğinden ve kısa bir süre fiziksel aktiviteden kaçınması gerektiğinden emin olun.

Köpeğinizi arabada bırakmayın: Bir köpeği arabada bırakmanın ölümcül olabileceğini herkes bilir çünkü arabaların içindeki sıcaklıklar bir saat içinde ikiye katlanır. Köpeğinizi pencere açık olan bir arabada bırakmak bile daha sıcak günlerde yeterli değildir, bu nedenle mümkünse, aracınızı terk ederken köpeğinizi yanınıza alın. Her yıl yüzlerce sahip, evcil hayvanlarının hayatı üzerinde bu şekilde kumar oynuyor. Onlardan biri olmayın!

Günün en sıcak saatlerinde yürümekten kaçının: Programınıza uyması zor olsa da, köpeklerinizi sabah erken veya akşam saatlerinde yürüyüşe çıkartmak, aşırı sıcak altında kalmamalarını sağlamak için kesin bir yoldur. Sıcak yaz günlerinde saat 13: 00’te insanların bile yürüyüşe çıkması yeterince zordur, bu nedenle bir köpeğin kürklü bir palto giymekle nasıl başa çıkmak zorunda olduğunu hayal edin. Sabahları ve geceleri yürümek, evcil hayvanlarınızın en iyisidir.

Köpekleriniz için güneş kremi alın: Bu yaz sıcağında pembeye dönüşme konusunda endişelenen sadece siz değilsiniz, bazı köpeklerin de korunmaya ihtiyacı var! Şapşalınızın açık renkli bir burnu ve kulakları varsa, güneş yanığına karşı hassas olabilirler, bu da onlar için son derece rahatsız edici olabilir. Neyse ki, edineceğiniz koruyucu kremler onları koruyabilir, bu konuda hassas olmalısınız.

Bir cevap yazın